Swim Ireland Champ. Meet                       30/06/2013 - 08:29AM
                IAG Div 2 - 28/06/2013 to 30/06/2013                
 
 Event 14  Boys 11 & Under 400 SC Meter IM
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Rather, Zak            11 GAL               6:22.07    5:58.34  
       37.56    44.85    46.65    45.35
       51.61    52.90    42.16    37.26
  2 Hunter, James          11 LARNE             6:46.86    6:20.69  
       44.12    50.40    48.19    45.86
       51.06    52.89    46.65    41.52
  3 Brooks, Jonathon       11 INVCT             6:15.89    6:20.96  
       43.98    51.20    44.68    43.36
       59.51    59.57    41.14    37.52
  4 Kenny, Joe             11 TEMP              6:34.50    6:22.03  
       44.52    53.48    47.33    47.38
       51.84    54.74    42.46    40.28
  5 Baguley, Jamie         11 GLN               6:38.43    6:40.76  
       42.12    57.17    46.52    47.09
       59.23  1:01.22    44.87    42.54
  6 Mahood, Adam           10 LARNE             6:36.57    6:43.77  
       44.97    51.62    51.71    51.71
       56.66    57.22    45.87    44.01
  7 Foster, Mark           11 GLN               7:00.00    6:57.09  
       41.77    52.66    49.25    49.55
     1:04.42  1:07.07    47.17    45.20
  8 Hagan, Andrew          11 TMORE             6:46.86    6:58.21  
       45.60    54.49    49.23    48.39
       58.95  1:02.08    50.02    49.45
  9 George, Patrick        11 LARNE             6:57.16    7:01.40  
       48.27    58.60    51.37    49.84
     1:02.36  1:00.97    47.28    42.71
 10 Crozier, Ciaran        11 GLN               7:20.00    7:05.69  
       51.03  1:00.91    49.96    50.14
     1:01.14  1:00.61    46.61    45.29
 11 Ferguson, Pearse       11 LARNE             6:47.35    7:13.35  
       51.82  1:07.71    51.26    49.41
       58.17    58.99    49.74    46.25
 
 Event 14  Boys 12-13 400 SC Meter IM
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Anderson, Eoin         13 SLIGO             6:02.54    5:50.41  
       40.12    45.34    43.88    43.84
       50.42    50.55    39.60    36.66
  2 Fleming, Jack          12 LISB              6:10.69    5:59.25  
       39.37    47.64    45.84    45.75
       49.43    51.50    41.25    38.47
  3 Mallon, Odhran         12 OLY               6:14.61    6:12.03  
       38.06    44.72    51.56    47.21
       54.87    57.00    40.21    38.40
  4 Blacoe, Cillian        12 GAL               6:17.58    6:21.43  
       44.60    54.67    43.24    43.19
       59.71    57.75    40.14    38.13
  5 Wiffen, Daniel         12 LISB              6:42.92    6:22.46  
       43.40    51.88    48.87    47.79
       55.65    56.81    41.18    36.88
  6 Fitzmaurice, Isaac     12 ATLNT             6:59.14    6:38.16  
       44.17    55.55    50.68    47.15
     1:00.10    58.33    41.87    40.31
  7 Corrigan, Owen         13 GLN               6:45.00    6:38.49  
       43.31    57.09    49.31    47.45
       59.58    56.87    43.32    41.56
  8 O'Connor, Joe          12 GLN               7:20.00    6:38.64  
       42.89    53.86    51.15    49.82
       57.95    59.16    43.24    40.57
 -- Wiffen, Nathan         12 LISB              6:44.97         DQ  
       45.45    54.45    47.00    46.51
       57.59  1:00.54    43.13    40.39
 
 Event 14  Boys 14-15 400 SC Meter IM
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Moore, Dillon          14 LVADY             5:53.26    5:41.10  
       32.81    40.19    44.55    44.19
       48.92    50.99    40.91    38.54
  2 O'Donoghue, Connor     15 KGD               5:54.38    5:42.63  
       38.06    44.71    45.05    44.72
       45.60    46.98    40.59    36.92
  3 Donoghue, Shane        15 ST FC             6:07.18    5:46.96  
       37.60    44.28    45.09    42.97
       50.71    51.13    39.54    35.64
  4 Vahey, Ben             14 SHARK             5:51.76    5:49.31  
       35.88    42.32    45.33    45.03
       53.46    52.54    39.03    35.72
  5 Hogan, Ben             14 TG SK             6:15.95    5:59.01  
       39.46    48.34    43.29    43.61
       53.15    53.69    40.09    37.38
  6 Cugalj, Filip          14 SHARK             6:10.52    6:00.33  
       38.13    47.32    45.68    44.50
       52.58    52.61    41.47    38.04
  7 Lyons, Luke            14 LIMK              6:13.72    6:01.39  
       37.51    41.77    46.80    46.56
       56.20    54.42    41.34    36.79
 -- Cameron, Tom           15 TMORE             6:02.75         DQ  
       35.46    44.60    48.68    48.04
       53.59    54.28    41.22    38.13
 
 Event 14  Boys 16-17 400 SC Meter IM
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Mc Ginty, Stephen      16 SHARK             5:33.34    5:23.68  
       34.43    42.35    41.33    40.85
       48.48    47.20    35.71    33.33
  2 Coode, Ben             16 ST FC             5:55.12    5:41.52  
       34.24    42.90    43.91    43.30
       52.27    51.89    38.10    34.91
  3 Agnew, Jonathon        16 LARNE             6:02.75    5:57.78  
       38.14    47.27    45.47    43.96
       49.15    49.54    43.89    40.36