Swim Ireland Champ. Meet                       30/06/2013 - 08:29AM
                IAG Div 2 - 28/06/2013 to 30/06/2013                
 
 Event 6  Girls 10 & Under 200 SC Meter IM
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed    Prelims        
==================================================================
                      === Preliminaries ===                       
 
  1 Knox, Julia            10 BANB              3:05.56    2:58.21  
       38.96    47.11    52.45    39.69
  2 Mees, Lydia            10 LARNE             3:08.01    3:03.49  
       41.16    48.21    53.31    40.81
  3 Bryson, Aoibheann      10 TALL              3:04.08    3:03.60  
       38.90    47.64    55.73    41.33
  4 Lowe, Rebecca          10 ATH               3:09.97    3:04.03  
       43.61    44.98    55.80    39.64
  5 Crookshanks, Abbie     10 LISB              3:13.38    3:05.73  
       40.70    46.55    58.25    40.23
  6 O'Neill, Anna          10 ARDS              3:07.81    3:09.20  
       42.97    48.30    57.15    40.78
  7 Kennelly, Emma         10 GAL               3:05.70    3:09.55  
       43.68    45.68    58.04    42.15
  8 Kouwenberg, Annelies   10 FER               3:17.47    3:10.00  
       42.98    48.67    55.34    43.01
 -----------------------------------------------------------------
  9 Neito, Anne            10 LIMK              3:06.94    3:10.71  
       43.32    49.28    57.93    40.18
 10 Pinkerton, Becki M     10 BANB              3:16.34    3:14.30  
       46.43    47.13    56.79    43.95
 -----------------------------------------------------------------
 11 O'Donnell, Rachel      10 KGD               3:18.28    3:14.34  
       45.98    48.86    57.91    41.59
 12 Burrows, Rebekah       10 ARDS              3:18.26    3:15.30  
       47.37    49.56    57.74    40.63
 13 Hill, Anna             10 CY BT             3:13.74    3:17.94  
       45.72    48.72    56.06    47.44
 14 Daly, Caoimhe           9 ST FC             3:18.97    3:20.21  
       44.23    49.16    58.82    48.00
 15 Dunne, Elizabeth       10 GLN               3:13.95    3:20.22  
       51.06    47.21  1:00.77    41.18
 16 Cox, Andrea             9 LISB              3:16.07    3:20.78  
       48.10    51.70    56.85    44.13
 17 Mulhall, Pippa         10 GLN               3:38.86    3:23.45  
       47.70    50.95  1:00.84    43.96
 -- O'Mahony, Mairead      10 LARNE             3:21.47         DQ  
       47.29    47.72    58.70    45.97
 
 Event 6  Girls 11-12 200 SC Meter IM
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed    Prelims        
==================================================================
  1 Griffin, Ruth          12 SHARK             3:03.76    2:53.68  
       40.00    41.88    54.34    37.46
  2 Ryan, Shauna           12 ST FC             2:58.64    2:56.37  
       39.95    41.79    54.98    39.65
  3 Mc Glinchey, Jane      12 SLIGO             3:02.11    2:56.38  
       36.64    44.58    52.75    42.41
  4 MC Elderry, Emma C     12 BANB              3:02.06    2:57.11  
       39.61    44.62    52.09    40.79
  5 Murray, Ciara          12 LASER             3:05.54    2:57.33  
       38.90    44.89    53.29    40.25
  6 Del Castillo, Sophia   11 LARNE             3:08.64    2:57.39  
       40.69    44.88    52.13    39.69
  7 Mahdi, Nell            12 GAL               3:03.27    2:57.82  
       40.47    44.92    53.57    38.86
  8 Fadden, Heather        12 CBAR              3:07.50    2:58.03  
       41.54    45.86    49.09    41.54
 -----------------------------------------------------------------
  9 Harling, Jean          11 ALS               3:04.82    2:58.53  
       41.03    46.49    51.20    39.81
 10 Williams, Sophie       12 TMORE             3:02.72    2:58.83  
       38.46    44.61    55.92    39.84
 -----------------------------------------------------------------
 11 Farnon, Keela          12 COM               3:09.11    2:59.28  
       39.55    45.11    56.19    38.43
 12 Whelan, Moya           12 CLNM              3:02.56    2:59.95  
       38.72    45.33    54.76    41.14
 13 Blacoe, Allanah        11 GAL               3:04.40    3:00.10  
       42.87    43.72    53.37    40.14
 14 Lawlor, Jane           11 KILK              3:00.55    3:00.44  
       40.01    45.02    54.56    40.85
 14 Mc Crea, Alex          11 CY BT             3:00.55    3:00.44  
       37.51    46.69    54.07    42.17
 16 Pollock, Nadine        11 LISB              3:03.86    3:01.16  
       41.92    47.62    54.63    36.99
 17 Mc Kay, Chloe          11 LARNE             3:12.14    3:02.40  
       41.72    47.16    52.98    40.54
 18 Swan, Emma             12 ALS               3:07.57    3:02.75  
       43.48    45.17    54.38    39.72
 19 Mc Nicholas, Alex      12 LASER             3:05.63    3:02.77  
       40.64    46.53    53.70    41.90
 20 Lamb, Cara             12 SWSC              3:09.50    3:04.84  
       43.57    44.22    56.70    40.35
 21 Hanna, Emma            11 BAN               3:09.40    3:05.15  
       42.38    46.84    54.43    41.50
 22 Halleren, Amy          11 TMORE             3:12.15    3:05.55  
       45.20    47.30    50.99    42.06
 23 Smith, Leah            12 BREF              2:58.72    3:05.59  
       41.80    47.89    54.74    41.16
 24 Gelately, Megan        11 LURG              3:07.28    3:06.12  
       43.23    51.36    49.85    41.68
 25 Begley, Emma           12 TUAM              3:07.94    3:06.34  
       42.09    48.49    52.77    42.99
 26 Mc Shane, Megan        12 SL BG             3:09.61    3:07.69  
       44.02    48.48    53.37    41.82
 27 Maginess, Caoli        12 LISB              3:32.22    3:07.77  
       42.16    48.23    55.99    41.39
 28 Cruise, Deirbhile      12 COURT             3:05.61    3:08.33  
       44.30    50.81    52.02    41.20
 29 Poskrobko, Carolina    11 LASER             3:05.97    3:08.35  
       44.34    45.87    53.27    44.87
 30 Mitchell, Madeline     11 GAL               3:06.27    3:08.73  
       43.52    48.98    54.39    41.84
 31 Armstrong, Lauren J    11 BANB              3:27.55    3:08.99  
       41.35    47.88  1:01.01    38.75
 32 Gallen, Georgia        12 ARDS              3:09.33    3:09.04  
       40.43    48.55    54.46    45.60
 33 Harley, May            11 DOL               3:08.92    3:09.56  
       44.36    46.71    55.36    43.13
 34 Twohig, Anna           12 SWSC              3:15.47    3:09.59  
       43.45    45.47    59.69    40.98
 35 Gardiner, Ruth         12 ST FC             3:13.90    3:10.03  
       44.58    47.69    55.58    42.18
 36 Walsh, Dara            12 SWSC              3:05.84    3:12.58  
       45.43    47.88    56.13    43.14
 37 Harrington, Ciara      11 ST FC             3:08.41    3:13.53  
       44.14    48.24    57.26    43.89
 38 Johnson, Laura         11 ATH               3:16.25    3:17.75  
       46.21    48.33  1:00.01    43.20
 39 Gibbs, Isabelle        11 GAL               3:03.98    3:19.00  
       48.40    47.60    59.07    43.93
 40 Conwell, Caoimhe       12 BALL              3:26.90    3:22.33  
       47.64    53.77    56.23    44.69
 -- Collins, Rosie         12 LISB              3:11.08        DNF  
 
 Event 6  Girls 13-14 200 SC Meter IM
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed    Prelims        
==================================================================
  1 Ward, Charlotte        14 BAN               2:47.78    2:42.74  
       34.46    40.90    50.62    36.76
  2 Pyne, Ivana            13 ENS               2:50.12    2:43.04  
       34.89    40.81    51.49    35.85
  3 Sweeney, Amy           14 SHARK             2:48.15    2:43.50  
       34.31    41.00    49.70    38.49
  4 Goulding, Muirin       14 TEMP              2:52.49    2:44.50  
       34.68    41.96    51.70    36.16
  5 Keaney, Maeve          13 SLIGO             2:50.39    2:44.94  
       35.66    40.86    52.08    36.34
  6 O'Callaghan, Meabh     13 SWSC              2:50.53    2:45.06  
       38.64    42.69    46.44    37.29
  7 Deane, Aoife           14 ENS               2:52.54    2:46.30  
       36.04    42.05    50.70    37.51
  8 Noel, Alice            14 SWSC              2:50.78    2:47.83  
       35.55    42.03    53.60    36.65
 -----------------------------------------------------------------
  9 Mc Cann, Alannah       13 ALS               2:56.34    2:48.49  
       36.30    41.91    52.67    37.61
 10 Mc Hale, Siofra        13 CBAR              2:52.54    2:49.23  
       37.32    41.39    53.05    37.47
 -----------------------------------------------------------------
 11 Charlton, Sophie       14 LARNE             2:53.82    2:49.26  
       37.37    43.65    51.75    36.49
 12 Fouhy, Ella            14 MAL               2:54.50    2:49.71  
       36.31    44.96    49.36    39.08
 13 Aylward, Lorna         14 WAT               2:55.35    2:50.14  
       37.11    46.07    49.64    37.32
 14 Knox, Olivia J         13 BANB              2:56.39    2:50.70  
       37.28    42.48    51.50    39.44
 15 Casey, Sorcha          13 ATH               2:53.35    2:50.78  
       37.71    42.91    52.13    38.03
 16 Joyce, Laura           14 CLM               2:52.58    2:50.90  
       37.69    44.43    51.18    37.60
 17 Shortall, Alice        13 WPORT             2:53.33    2:51.10  
       38.77    43.56    48.58    40.19
 18 Robinson, Elli M       13 BANB              2:52.73    2:51.14  
       37.46    42.40    53.65    37.63
 18 Egerton, Megan         13 LARNE             2:51.37    2:51.14  
       36.29    43.75    52.44    38.66
 20 Gavaghan, Sarah        14 KGD               2:57.50    2:51.59  
       35.81    44.74    52.95    38.09
 21 Blake, Hana            13 ASG               2:54.72    2:51.86  
       37.53    43.16    51.44    39.73
 22 Mc Donald, Caitlin     14 ST FC             2:59.18    2:52.56  
       40.98    41.63    50.98    38.97
 23 Hayes, Abby            13 WAT               2:56.89    2:52.68  
       39.30    46.20    49.42    37.76
 24 O'Flynn, Katie         14 TG SK             2:56.95    2:52.87  
       39.31    42.71    53.16    37.69
 25 Togher, Una            13 CBAR              2:53.65    2:53.04  
       37.19    44.87    51.38    39.60
 26 Healy, Aoife           14 ATH               2:51.84    2:53.35  
       38.23    43.34    50.73    41.05
 27 Morrow, Katie          13 LARNE             2:55.58    2:53.62  
       38.07    45.36    52.29    37.90
 28 Bryson, Sophie L       14 LISB              2:51.83    2:53.92  
       37.81    43.22    53.88    39.01
 29 Connaghton-Jones, Ais  14 SLIGO             3:08.43    2:53.94  
       38.15    44.98    54.11    36.70
 30 O'Donnell, Alexandria  13 SWSC              2:56.01    2:54.06  
       39.04    41.72    54.20    39.10
 31 Mc Donogh, Sarah       14 NAC               2:56.97    2:54.84  
       37.95    44.53    54.14    38.22
 32 Conroy, Olive          14 ARMAG             2:58.24    2:54.91  
       38.61    42.27    53.54    40.49
 33 Mc Mahon, Aoife        13 DOL               2:57.90    2:54.98  
       40.12    43.42    50.33    41.11
 34 Mc Gill, Michaela      13 BREF              2:53.27    2:55.07  
       36.18    43.53    54.57    40.79
 35 Dolan, Tara            14 COM               2:52.59    2:55.18  
       39.95    43.71    51.54    39.98
 36 Owens, Katelyn         14 CLNM              2:57.32    2:55.32  
       36.68    44.81    52.22    41.61
 37 Duane, Lean            13 MAL               2:58.45    2:55.65  
       40.60    44.30    53.12    37.63
 38 Kelly, Sasha           13 TROJ              2:56.13    2:55.73  
       39.44    43.96    54.77    37.56
 39 Deegan, Stephanie      13 TG SK             2:56.17    2:56.59  
       37.67    44.42    55.17    39.33
 40 O'Shea, Cliodhna       14 LIMK              2:57.65    2:56.61  
       39.61    42.52    54.64    39.84
 41 Dunne-Cronin, Matilda  13 SL SK             3:00.87    2:56.86  
       39.79    45.83    53.10    38.14
 42 Best, Anna             14 TMORE             2:59.36    2:57.08  
       38.65    44.25    52.98    41.20
 43 Murphy, Rachel         14 MAL               2:58.37    2:57.57  
       39.79    47.33    49.76    40.69
 44 Hayes, Abbie M         14 WAT               2:56.12    2:57.81  
       41.94    43.82    51.91    40.14
 45 Fitzpatrick, Odile     13 ST FC             3:01.12    2:58.01  
       38.20    45.30    56.53    37.98
 46 Maguire, Roisin        13 MARL              2:59.76    2:58.25  
       38.54    46.66    54.70    38.35
 47 Dunne, Olwyn           13 NEN               2:57.78    2:58.50  
       40.53    46.73    52.45    38.79
 48 Fogarty, Niamh         14 NRS               2:57.73    2:58.58  
       39.55    45.75    51.88    41.40
 49 Maher, Abi             13 CLNM              2:56.48    2:59.14  
       41.18    45.40    51.94    40.62
 50 Caulfield, Shannon     13 COM               2:58.86    2:59.54  
       39.57    48.19    51.96    39.82
 51 Lane, Meave            14 LIMK              2:49.21    3:00.75  
       39.72    42.54    56.04    42.45
 
 Event 6  Girls 15-16 200 SC Meter IM
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed    Prelims        
==================================================================
  1 Hennigan, Caoimhe      15 CBAR              2:42.87    2:42.77  
       35.86    42.78    48.03    36.10
  2 Lynch, Sandra          16 KGD               2:55.22    2:49.47  
       37.57    44.55    50.34    37.01
  3 Roantree, Aleca        15 ALS               2:51.12    2:49.94  
       37.71    42.03    53.27    36.93
  4 Pollock, Nicole        15 LISB              2:53.21    2:52.32  
       36.09    43.11    54.34    38.78
  5 O'Connor, Jane         16 LIMK              2:49.52    2:52.45  
       36.46    46.72    48.18    41.09
  6 Hogan, Aoibheann       15 ENS               2:54.00    2:52.52  
       36.81    42.62    53.54    39.55
  7 Connell, Ailbhe        15 KGD               2:56.82    2:52.59  
       38.40    42.50    54.72    36.97
  8 Baines, Niamh          15 TMORE             2:55.42    2:53.25  
       36.05    46.03    51.36    39.81
 -----------------------------------------------------------------
  9 Young, Orla            15 SL BG             2:51.44    2:53.53  
       38.99    42.57    54.21    37.76
 10 Roche, Tabitha         15 NRS               2:53.47    2:54.27  
       39.34    46.63    48.62    39.68
 -----------------------------------------------------------------
 11 Mc Carthy, Aoife       15 CLNM              2:53.39    2:55.11  
       39.88    42.90    54.76    37.57
 12 Ryan, Emily            16 ENS               2:51.66    2:57.21  
       37.72    45.29    56.82    37.38
 13 Olsthoorn, Ciara       15 LIMK              2:51.22    3:01.52  
       32.92    44.39  1:01.66    42.55
 14 Swan, Megan            15 ALS               2:53.53    3:01.57  
       39.74    45.52    55.66    40.65
 -- O'Connor, Ellie        15 LIMK              2:50.69         DQ  
       36.67    44.77    52.33    39.34
 
 Event 6  Girls 17-18 200 SC Meter IM
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed    Prelims        
==================================================================
  1 Stack, Katie           17 KGD               2:48.73    2:47.57  
       38.49    41.65    50.32    37.11
  2 Hristeva, Kristiana    17 GAL               2:49.82    2:49.32  
       38.37    42.01    48.60    40.34