Swim Ireland Champ. Meet                       30/06/2013 - 08:29AM
                IAG Div 2 - 28/06/2013 to 30/06/2013                
 
 Event 7  Boys 11 & Under 200 SC Meter IM
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed    Prelims        
==================================================================
                      === Preliminaries ===                       
 
  1 Gardiner, Matthew      11 NAC               2:51.93    2:49.98  
       36.02    43.65    51.02    39.29
  2 Ryan, Seadhna          11 LONG              3:03.20    2:59.19  
       36.28    46.88    55.95    40.08
  3 Mc Grath, Michael      10 ALS               3:07.00    3:01.76  
       39.87    46.55    55.15    40.19
  4 Stafford, Finlay       10 ARDS              3:02.19    3:02.44  
       40.66    45.77    55.95    40.06
  5 Kenny, Joe             11 TEMP              3:05.55    3:03.34  
       43.63    47.97    51.48    40.26
  6 Corrigan, Jack         11 GLN               3:06.89    3:04.01  
       44.29    45.52    54.83    39.37
  7 Harrington, Peter      11 TROJ              3:05.34    3:04.28  
       41.02    46.66    55.40    41.20
  8 Mahon, Adam            11 WEX               3:12.71    3:05.76  
       44.17    46.36    55.30    39.93
 -----------------------------------------------------------------
  9 White, Andrew          10 BAN               3:06.84    3:07.85  
       46.15    45.06    55.53    41.11
 10 Rooney, Cian           10 MARL              3:09.94    3:08.52  
       42.43    47.37    55.86    42.86
 -----------------------------------------------------------------
 11 O'Rourke, Oisín        11 TUAM              3:10.82    3:09.53  
       45.12    45.71    57.58    41.12
 12 Comiskey, Connor       10 SL BG             3:04.74    3:09.97  
       43.59    51.13    57.16    38.09
 13 Doherty, Conor         11 TMORE             3:07.66    3:10.01  
       42.56    48.66    55.72    43.07
 14 Baguley, Jamie         11 GLN               3:17.37    3:10.34  
       44.21    45.52    59.57    41.04
 15 Kelly, Kieran          11 LIMK              3:06.15    3:10.70  
       46.74    49.07    55.18    39.71
 16 Hughes, Darragh         9 MULL              3:30.00    3:11.86  
       45.68    49.04    56.53    40.61
 17 O'Connor, Milo         11 ATH               3:12.89    3:15.16  
       43.79    49.93    58.02    43.42
 18 Kane, Thomas           11 ARDS              3:19.61    3:21.34  
       46.11    49.53  1:02.54    43.16
 -- Rather, Zak            11 GAL               3:04.75         DQ  
       35.95    44.63    52.46    40.28
 -- Parkes, Ollie          11 LARNE             3:13.47         DQ  
       45.63    47.70    54.36    39.78
 -- Nolan-Whitney, Jack D  11 SL SK             3:06.49         DQ  
       36.83    48.38    56.31    41.43
 
 Event 7  Boys 12-13 200 SC Meter IM
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed    Prelims        
==================================================================
  1 Anderson, Eoin         13 SLIGO             2:54.35    2:45.52  
       37.01    42.08    50.01    36.42
  2 O'Gorman, Cillian      13 KFSHR             2:50.81    2:46.99  
       36.07    42.52    49.88    38.52
  3 Shakeshaft, Jack       13 BALL              2:51.73    2:50.93  
       37.18    44.62    51.57    37.56
  4 Coode, Jack            13 ST FC             3:03.71    2:52.28  
       37.43    43.56    55.83    35.46
  5 Fleming, Jack          12 LISB              2:58.99    2:53.80  
       40.21    44.24    50.68    38.67
  6 Barrett, Rowan         12 LIMK              2:56.46    2:54.33  
       40.82    44.56    50.11    38.84
  7 Donnelly, Alex         13 BANB              2:51.22    2:54.68  
       37.91    44.29    53.53    38.95
  8 Wiffen, Daniel         12 LISB              3:01.42    2:55.61  
       40.15    45.56    53.23    36.67
 -----------------------------------------------------------------
  9 Regan, Ciaran          12 COM               2:57.31    2:55.65  
       38.93    42.20    54.59    39.93
 10 Doherty, Aaron P       13 CBAR              3:04.94    2:55.95  
       39.58    45.38    52.73    38.26
 -----------------------------------------------------------------
 11 Cooke, Dean            13 KFSHR             2:57.36    2:57.25  
       38.22    47.68    52.84    38.51
 12 Doogue, James          13 ST FC             3:04.04    2:58.55  
       41.65    43.09    52.62    41.19
 13 Blacoe, Cillian        12 GAL               2:52.72    2:59.94  
       42.25    42.10    57.31    38.28
 14 Weaver, Luke o         13 TRDNT             3:06.44    3:02.73  
       42.02    46.80    52.55    41.36
 15 Sinnot, Greg           13 TEMP              2:54.51    3:03.54  
       42.06    45.86    55.15    40.47
 16 Walsh, Ben             13 WPORT             3:08.06    3:04.42  
       43.66    48.44    54.76    37.56
 17 Mc Henry, Euan         12 LARNE             3:04.81    3:04.56  
       42.08    45.81    58.18    38.49
 -- Rushe, Jake            13 ASG               3:16.00         DQ  
       41.70    43.73    57.75    44.38
 -- Ryan, Adam             13 ST FC             2:57.50         NS  
 
 Event 7  Boys 14-15 200 SC Meter IM
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed    Prelims        
==================================================================
  1 Sinnott, Darragh       14 WEX               3:05.82    2:37.39  
       35.93    38.87    45.91    36.68
  2 O'Donoghue, Connor     15 KGD               2:44.94    2:38.06  
       35.74    42.49    44.02    35.81
  3 Herlihy, Stephen       14 TEMP              2:41.47    2:38.38  
       34.51    39.81    48.59    35.47
  4 O'Broin, Evan          14 SWSC              2:40.41    2:38.43  
       33.64    39.25    49.17    36.37
  5 Jennings, Nathan       14 LISB              2:48.69    2:39.12  
       35.50    39.00    48.59    36.03
  6 Hennessy, Richard      14 ALS               2:41.76    2:39.24  
       34.92    40.66    47.34    36.32
  7 Moore, Dillon          14 LVADY             2:46.04    2:39.75  
       32.64    41.92    48.44    36.75
  8 O'Neill, James         14 ARDS              2:49.75    2:41.72  
       35.59    42.30    48.48    35.35
 -----------------------------------------------------------------
  9 O'Brien, Shane         14 COOL              2:46.27    2:42.29  
       35.99    40.88    49.44    35.98
 10 Rafferty, Rory         14 NY&MN             2:47.18    2:43.71  
       34.80    42.58    48.71    37.62
 -----------------------------------------------------------------
 11 O'Brien, Neil          15 DOL               2:46.52    2:44.08  
       35.94    40.58    50.50    37.06
 12 Vahey, Ben             14 SHARK             2:45.64    2:44.90  
       35.75    42.73    50.99    35.43
 13 Blackwell, Patrick     15 LIMK              2:47.94    2:45.13  
       36.58    43.61    47.34    37.60
 14 Ramsey, Jonathan       15 LARNE             2:48.48    2:45.49  
       35.11    43.66    47.56    39.16
 15 MC Dowell, Niall       15 BANB              2:47.62    2:45.78  
       36.03    42.83    50.23    36.69
 16 Feighan, Eoin          14 TEMP              2:59.10    2:45.97  
       37.66    42.42    48.98    36.91
 17 O'Callaghan, Conor     15 LVADY             2:48.74    2:46.36  
       34.46    44.59    49.37    37.94
 18 Parnell, Matthew       14 TEMP              2:49.22    2:46.46  
       36.92    42.47    49.73    37.34
 19 Mullan, Sean           15 LVADY             2:46.68    2:46.72  
       37.09    42.52    49.41    37.70
 20 Cugalj, Filip          14 SHARK             2:48.98    2:46.80  
       37.41    42.09    49.94    37.36
 21 O'Hanlon, Ciaran       14 LONG              2:44.48    2:48.02  
       36.39    44.07    50.90    36.66
 22 Hogan, Ben             14 TG SK             2:48.84    2:50.90  
       37.54    40.97    52.36    40.03
 23 Quinn, Caolan P        14 BANB              2:45.29    2:50.93  
       36.82    44.43    52.83    36.85
 24 Waldron, Fintan        15 CLM               2:48.06    2:52.40  
       39.12    43.61    53.47    36.20
 -- Fahy, Jeff             14 TROJ              2:48.48         DQ  
       37.59    44.82    54.59    36.61
 -- Kane, Alex             15 LARNE             2:50.10         DQ  
       38.93    42.47    49.83    36.88
 -- Tallon, Ronan          15 VIK               2:47.76         DQ  
       35.03    41.60    49.05    37.17
 -- Tannion, Joseph        15 SHARK             2:46.91         DQ  
       34.54    43.72    46.83    36.97
 
 Event 7  Boys 16-17 200 SC Meter IM
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed    Prelims        
==================================================================
  1 Mc Ginty, Stephen      16 SHARK             2:33.63    2:31.89  
       33.16    39.33    45.95    33.45
  2 O'Brien, Jack          17 DOL               2:36.03    2:34.46  
       32.22    40.35    46.84    35.05
  3 Donnelly, Scott        16 BANB              2:34.12    2:36.03  
       34.04    40.21    46.36    35.42
  4 Mc Laughlin, Alex      16 LVADY             2:39.04    2:42.78  
       33.98    42.95    49.26    36.59
  5 Mc Allister, Josh      16 LARNE             2:52.06    2:55.52  
       36.33    46.04    55.29    37.86
 
 Event 7  Boys 18 Year Olds 200 SC Meter IM
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed    Prelims        
==================================================================
  1 Flanagan, Alan         18 VIK               2:32.22    2:27.80  
       30.58    38.69    45.27    33.26