Hibernian Swimming                            23/07/2013 - 11:19 AM
     IAG Championships & Summer Open - 18/07/2013 to 21/07/2013     
 
 Event 7  Men 13 & Under 200 LC Meter Butterfly
==================================================================
    Name                  Age Team              Prelims     Finals        
==================================================================
                        === A - Final ===                         
 
  1 Powell, Robert         13 ATH               2:20.37    2:19.27  
  2 Wilson, Mitchell       13 TUAM              2:29.60    2:24.21  
  3 Burke, Ciaran          13 TUAM              2:28.53    2:26.10  
  4 Mc Carthy, Cadan       13 MAL               2:32.58    2:31.44  
  5 Keaveney, Paddy        13 ENSK              2:34.16    2:31.61  
  6 Mc Geever, Finn        12 LIMK-MN           2:39.15    2:38.51  
  7 Byrne, Stephen         13 TALL              2:40.09    2:39.14  
  8 Burns, Cathal          13 ENSK              2:42.78    2:42.84  
  9 Scannell, Seán         11 ST FC             2:42.93    2:43.89  
 10 Allison, Jamie         12 LISB              2:45.01    2:47.77  
 
                      === Preliminaries ===                       
 
 11 Savage, Brodie         13 EWBX              2:45.23             
 12 Overton, Jordan        13 LAMAR             2:46.20             
 13 Chambers, Oliver       11 LISB              2:48.96             
 14 Duffy, Fionn           12 GAL               2:53.23             
 15 George, Charlie        12 LARNE-US          2:53.52             
 16 Edgar, Andrew          13 LISB              2:55.93             
 17 Lewis, Ryan            13 LARNE-US          2:55.99             
 18 Kenny, Charlie         12 LISB              2:57.05             
 19 O'Connor, David        13 GAL               2:57.09             
 20 Mallon, Odhran         12 OLY               3:00.13             
 21 O'Brien, Jack          13 COOL              3:01.08             
 22 Murray, Oisin          13 GLN               3:02.65             
 23 Kerins, Shane          13 KYSC              3:08.83             
 -- Keogh, Timothy         12 GAL                   DQ              
 
 Event 7  Men 14-15 200 LC Meter Butterfly
==================================================================
    Name                  Age Team              Prelims     Finals        
==================================================================
 
                        === A - Final ===                         
 
  1 Bargate, Kevin R       15 ACSA-KZ           2:11.57    2:08.89  
  2 Le Clos, Jordan M      15 SGUL-KZ           2:14.90    2:12.72  
  3 O'Sullivan, Bryan      15 GAL               2:15.64    2:13.81  
  4 Walsh, Mark            15 MAL               2:19.45    2:17.75  
  5 Logan, Keelan          14 LISB              2:18.01    2:18.74  
  6 Harrison, Thomas       15 EWBX              2:22.25    2:20.92  
  7 Kurevlov, Leo          15 TROJ              2:25.21    2:28.21  
  8 Haskins, Alexander     14 LISB              2:27.50    2:28.43  
  9 Cunningham, Cian       14 ALS               2:32.00    2:29.03  
 10 Gentle, Tyler A        15 ACSA-KZ           2:26.94    2:31.62  
 
                      === Preliminaries ===                       
 
  9 Meadows, Fraser        15 EWBX              2:27.46             
 11 Du Plooy, Juan         15 ACSA-KZ           2:28.67             
 13 Collins, Donal         15 BL FN             2:33.26             
 14 Mc Roberts, Niall      15 EWBX              2:33.53             
 15 Lowery, Vyncent M      14 MDOL-CG           2:33.72             
 16 Curran, Ben            15 ALS               2:34.21             
 17 Giblin, Tom            14 TEMP-LE           2:36.87             
 18 Loan, Christopher      14 LISB              2:38.47             
 19 Snowdon, Conor         15 GAL               2:39.51             
 20 Cosgrove, Sam          14 TEMP-LE           2:40.48             
 21 Jennings, Nathan       14 LISB              2:40.62             
 
 Event 7  Men 16 & Over 200 LC Meter Butterfly
==================================================================
    Name                  Age Team              Prelims     Finals        
==================================================================
 
                        === A - Final ===                         
 
  1 O'Sullivan, David      17 GAL               2:05.98    2:05.19  
  2 Levy, Brendan R        16 SGUL-KZ           2:05.83    2:05.55  
  3 Odendaal, Dayne        16 SGUL-KZ           2:07.92    2:07.12  
  4 Cunningham, Cian       18 TROJ              2:11.98    2:10.87  
  5 Mooney, Joseph         16 LIMK-MN           2:11.73    2:10.95  
  6 Griffin, Ben           17 ALS               2:14.53    2:11.04  
  7 Schoeman, Andries J    17 SGUL-KZ           2:11.99    2:13.28  
  8 Delaney, Ross          16 SLBGH             2:16.02    2:14.29  
  9 Sands, Peter           17 LISB              2:14.54    2:15.49  
 10 Keogh, Jack D          19 UCD               2:16.02    2:15.62  
 
                        === B - Final ===                         
 
 11 Mackenzie, Henry       16 EWBX              2:21.92    2:15.75  
 12 Melly, Cillian         16 CBAR              2:17.46    2:16.28  
 13 Kane, Thomas           16 BAN               2:19.16    2:18.16  
 14 Brinn, Jonathan        16 TUAM              2:22.57    2:22.69  
 15 Murray, Ruairi         17 GLN               2:32.79    2:35.77  
 -- Murphy, Luke           16 NAC               2:25.24         DQ  
 
                      === Preliminaries ===                       
 
  4 Coulter, Curtis        18 ARDS-US           2:09.99             
 16 Sheehan, Joseph        16 NRS               2:24.71             
 18 Dowling, David         16 LASER             2:27.16             
 20 Watson, Chris          16 EWBX              2:35.61             
 21 Mc Dowell, Robbie      16 TMORE-US          2:40.46