Hibernian Swimming                            23/07/2013 - 11:19 AM
     IAG Championships & Summer Open - 18/07/2013 to 21/07/2013     
 
 Event 8  Girls 12 & Under 200 LC Meter Butterfly
==================================================================
    Name                  Age Team              Prelims     Finals        
==================================================================
                        === A - Final ===                         
 
  1 Neamt, Antoinette      12 TALL              2:25.30    2:26.46  
  2 Hunter, Victoria       12 LISB              2:39.37    2:38.74  
  3 Reid, Rebecca          11 ARDS-US           2:38.54    2:40.28  
  4 Higgins, Leigh         12 TMORE-US          2:45.04    2:40.65  
  5 Walshe, Ellen          11 TEMP-LE           2:54.57    2:41.66  
  6 Duddy, Karen           12 GLN               2:48.20    2:46.48  
  7 Bryson, Sadhbh         12 TALL              2:50.17    2:49.62  
  8 Blair, Maya            12 TROJ              2:52.24    2:51.18  
  9 Mc Eneaney, Hannah     12 TALL              3:06.36    3:01.21  
 10 Gaffney, Kate          12 LIMK-MN           3:07.63    3:14.61  
 
                      === Preliminaries ===                       
 
  9 Dowling, Caoimhe       12 LASER             2:54.69             
 -- Kennelly, Aisling      12 GAL                   DQ              
 
 Event 8  Girls 13-14 200 LC Meter Butterfly
==================================================================
    Name                  Age Team              Prelims     Finals        
==================================================================
 
                        === A - Final ===                         
 
  1 Kane, Gemma            14 BAN               2:21.97    2:22.54  
  2 Hunter, Alexandra      14 LISB              2:28.43    2:28.54  
  3 Baguley, Katie         13 GLN               2:36.63    2:32.40  
  4 Weadick, Ciara         14 ASG               2:34.15    2:32.64  
  5 Shorten, Aoife         14 SHARK             2:32.88    2:32.79  
  6 Egan, Stacey           14 ATH               2:38.78    2:34.55  
  7 Doran, Ciara           13 LIMK-MN           2:38.32    2:35.00  
  8 Harrington, Lisa       14 ATH               2:36.56    2:35.09  
  9 Oberholzer, Charlise   13 ACSA-KZ           2:40.55    2:36.51  
 -- Neamt, Nicola          13 TALL              2:40.87        DNF  
 
                      === Preliminaries ===                       
 
 11 Linnane, Sophie        13 GLN               2:41.42             
 12 Whelan, Rachel         14 ALS               2:41.79             
 13 Mc Gahon, Shauna       14 SLBGH             2:42.95             
 14 Maphumulo, Ayanda      14 SGUL-KZ           2:43.55             
 15 Friel, Alanna          13 ATH               2:44.88             
 16 Brown, Samantha        13 ARDS-US           2:46.58             
 17 O'Brien, Paola         14 SHARK             2:47.26             
 18 Lawrie, Megan          14 EWBX              2:47.62             
 19 Mc Nicholas, Claudia   13 LASER             2:49.41             
 20 Quirke, Clodagh        13 NRS               2:56.66             
 21 Gavin, Michelle        14 TUAM              2:58.33             
 22 Guinane, Eva           13 SEA               3:19.21             
 
 Event 8  Women 15 & Over 200 LC Meter Butterfly
==================================================================
    Name                  Age Team              Prelims     Finals        
==================================================================
 
                        === A - Final ===                         
 
  1 O'Brien, Shauna 0      19 UCD               2:20.95    2:19.61  
  2 Kelly, Sarah           15 COM               2:23.18    2:22.07  
  3 Berry, Ali             15 ALS               2:25.68    2:24.66  
  4 Richards, Chloe        16 LISB              2:26.16    2:26.77  
  5 Dinneen, Molly         15 LASER             2:28.89    2:27.72  
  6 Pollock, Natasha       16 LISB              2:26.00    2:28.27  
  7 Fox, Sarah Jane        15 TUAM              2:34.56    2:30.58  
  8 Bingham, Jemma         18 INVCT-US          2:31.39    2:31.38  
  9 Grindle, Laura         15 TROJ              2:32.12    2:33.48  
 10 Keaveney, Shona        17 SLIGO             2:30.99    2:36.90  
 
                        === B - Final ===                         
 
 11 Gaynor, Lucy           18 GLN               2:37.46    2:35.15  
 12 Duheric, Hana          15 EWBX              2:44.11    2:41.00  
 13 Mc Ilveen, Anne        18 LEA-US            2:39.30    2:41.76  
 14 Watson, Hannah         15 LISB              2:41.92    2:43.65  
 15 Galvin, Rachel         15 COOL              2:52.90    2:48.90  
 16 LeGear, Bronagh        15 LIMK-MN           2:44.75    2:50.49  
 17 Carter-Paice, Shauna   16 TROJ              2:48.39    2:52.34  
 
                      === Preliminaries ===                       
 
 10 Mc Leod, Lindsay M     18 RSA               2:34.40             
 15 Schaeler, Maria        19 ATLNT             2:43.41             
 20 Payne, Chloe           15 EWBX              3:00.69