Hibernian Swimming                            23/07/2013 - 11:20 AM
     IAG Championships & Summer Open - 18/07/2013 to 21/07/2013     
 
 Event 16  Girls 12 & Under 400 LC Meter IM
==================================================================
    Name                  Age Team              Prelims     Finals        
==================================================================
                      === Preliminaries ===                       
 
  1 Neamt, Antoinette      12 TALL              5:03.32             
  2 Reid, Rebecca          11 ARDS-US           5:35.75             
  3 Hunter, Victoria       12 LISB              5:35.80             
  4 Dowling, Caoimhe       12 LASER             5:44.28             
  4 Higgins, Leigh         12 TMORE-US          5:44.28             
  6 Thompson, Zoe          11 BAN               5:47.42             
  7 Walshe, Ellen          11 TEMP-LE           5:50.09             
  8 Duddy, Karen           12 GLN               5:53.34             
  9 Wylie, Victoria        12 TMORE-US          6:00.12             
 10 Moran, Sophie          12 GAL               6:02.02             
 11 Mc Gonigle, Megan      12 ARDS-US           6:03.06             
 12 Walsh, Lauren          12 GAL               6:05.81             
 13 Kane, Amelia           10 ARDS-US           6:14.50             
 14 Breslin, Niamh         12 CBAR              6:29.23             
 15 Murphy, Ruby           12 GAL               6:29.34             
 16 Kennelly, Aisling      12 GAL               6:32.60             
 17 Pollock, Nadine        11 LISB              6:33.25             
 18 Devlin, Orlaith        12 LARNE-US          6:34.45             
 19 O'Donoghue, Anna       12 GAL               6:34.62             
 20 Mulhall, Keela         11 GAL               6:45.14             
 21 Del Castillo, Sophia   11 LARNE-US          6:50.13             
 22 Roche, Arielle         12 NRS               6:59.75             
 -- Baird, Katie           12 LARNE-US              DQ              
 -- Blair, Maya            12 TROJ                  DQ              
 
 Event 16  Girls 13-14 400 LC Meter IM
==================================================================
    Name                  Age Team              Prelims     Finals        
==================================================================
  1 Shorten, Aoife         14 SHARK             5:18.73             
  2 Hill, Danielle         13 LARNE-US          5:20.01             
  3 Oberholzer, Charlise   13 ACSA-KZ           5:20.54             
  4 Kane, Gemma            14 BAN               5:20.69             
  5 Hunter, Alexandra      14 LISB              5:23.05             
  6 Doran, Ciara           13 LIMK-MN           5:27.26             
  7 Van Jaarsveld, Marize  14 MDOL-CG           5:28.28             
  8 Brown, Samantha        13 ARDS-US           5:30.65             
  9 Baguley, Katie         13 GLN               5:30.84             
 10 Kelly, Emer            14 ASG               5:31.18             
 11 Lawrie, Megan          14 EWBX              5:31.79             
 12 Binning, Hannah        13 RMFRD             5:33.00             
 13 Burke, Jessica         13 TEMP-LE           5:33.06             
 14 Linnane, Sophie        13 GLN               5:33.57             
 15 Neamt, Nicola          13 TALL              5:34.37             
 16 Blewitt, Sophie        14 LIMK-MN           5:39.66             
 17 Egan, Stacey           14 ATH               5:40.72             
 18 Gillic, Mollie         13 KELLS             5:41.74             
 19 Naughton, Imogen       13 SHARK             5:46.63             
 20 Whelan, Rachel         14 ALS               5:47.16             
 21 Grindle, Lucy          13 TROJ              5:49.69             
 22 Chrishop, Jessica      14 BAN               5:49.91             
 23 Friel, Alanna          13 ATH               5:51.97             
 24 Quirke, Clodagh        13 NRS               5:52.33             
 25 Mc Nicholas, Claudia   13 LASER             5:54.89             
 26 Mc Gahon, Shauna       14 SLBGH             5:56.08             
 27 Elliott, Cara          14 EWBX              5:57.25             
 28 Melennec, Coline M     14 TROJ              5:59.89             
 29 Carroll, Rebecca       13 COM               6:00.13             
 30 Carey, Sarah           13 LIMK-MN           6:00.67             
 31 Dunne, Jessica         14 LASER             6:02.26             
 32 Ward, Charlotte        14 BAN               6:05.42             
 33 Gavin, Michelle        14 TUAM              6:06.17             
 34 Parkes, Zoe            13 LARNE-US          6:08.38             
 35 Madden, Dearbhaile     14 LONG              6:11.25             
 36 Cautley, Zofja         13 TROJ              6:13.00             
 37 O'Sullivan, Molly      14 SHARK             6:13.35             
 38 Sorg Walsh, Elise      13 ALS               6:14.02             
 39 Walsh, Sinead          13 GAL               6:17.72             
 40 Gleeson, Odette        14 ENS               6:19.59             
 41 Mc Cann, Alannah       13 ALS               6:21.96             
 42 Gilsenan, Hannah       14 NY&MN-US          6:26.69             
 43 Hurst, Ruby            14 MARL              6:36.22             
 -- Hudy, Joyce            13 SSEAL                DNF              
 -- Horan, Siofra          14 CBAR                  NS              
 
 Event 16  Women 15 & Over 400 LC Meter IM
==================================================================
    Name                  Age Team              Prelims     Finals        
==================================================================
 
                        === A - Final ===                         
 
  1 Stallard, Shani        19 UCD               5:02.19    4:57.23  
  2 Corry, Therese         18 PORT              5:05.54    5:05.68  
  3 Walsh, Keena           16 GAL               5:11.62    5:08.49  
  4 Morgan, Niamh          17 ALS               5:12.04    5:13.57  
  5 Leonard, Alannah       16 SLBGH             5:18.82    5:15.33  
  6 Diffley, Claire        15 VIK               5:19.25    5:18.29  
  7 Kelly, Sarah           15 COM               5:19.03    5:19.35  
  8 Walsh, Orla            17 ALS               5:23.28    5:21.13  
  9 Keaveney, Shona        17 SLIGO             5:20.64    5:23.28  
 10 Sugrue, Danika         17 ALS               5:24.00    5:23.67  
 
                      === Preliminaries ===                       
 
 11 Dinneen, Molly         15 LASER             5:28.10             
 12 Finlay, Caitriona      15 ALS               5:28.97             
 13 Russell, Ruth          15 INVCT-US          5:30.61             
 14 Barrett, Lily          16 ENS               5:31.42             
 15 Bingham, Jemma         18 INVCT-US          5:31.51             
 16 Coll, Deirbhile        15 SLBGH             5:32.42             
 17 Macdonald, Katie       16 EWBX              5:33.48             
 18 Noel, Emily            15 SWSC              5:33.58             
 19 Grady, Aisling         15 CBAR              5:34.41             
 20 Sturt, Jordon          15 EWBX              5:34.71             
 21 Gaynor, Lucy           18 GLN               5:35.21             
 22 Pfeiffer, Ronja        16 BL FN             5:40.20             
 23 Watson, Hannah         15 LISB              5:40.75             
 24 Walshe, Rebecca        16 ALS               5:41.48             
 25 Mc Ilveen, Anne        18 LEA-US            5:41.69             
 26 Timoney, Ailsa         15 EWBX              5:42.31             
 27 Levein, Eilidh         17 EWBX              5:53.34             
 28 Kelly, Niamh           15 DOL               5:58.19             
 29 Payne, Chloe           15 EWBX              6:04.26             
 30 Watson, Emma           15 TMORE-US          6:04.67             
 31 Roche, Tabitha         15 NRS               6:27.74             
 32 Brennan, Alanna        16 LIMK-MN           6:31.71             
 -- Desmond, Tara          15 DOL                   DQ