Hibernian Swimming                             16/07/2014 - 7:01 PM
     IAG Championships & Summer Open - 16/07/2014 to 20/07/2014     
 
 Event 2  Men 13 & Under 1500 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Finn Mc Geever         13 LIMK-MN-         18:09.31   17:47.12  
  2 Fiachra Bevan          13 ALS-             18:58.42   18:08.08  
  3 Denis Kilbride         13 NRS-             18:49.21   18:14.96  
  4 Jamie Allison          13 LISB-            19:14.80   18:46.52  
  5 Daniel Wiffen          13 LISB-            19:47.11   19:04.65  
  6 Scott Kane             13 LARNE-US-        19:50.02   19:13.06  
  7 Jermey O'Connor        11 LIMK-MN-         21:10.68   19:47.81  
  8 Jamie Baguley          12 GLN-LE-USA       20:13.88   20:07.37  
  9 Ben R David            12 BARRA-           20:40.82   20:12.23  
 10 Jack Fleming           13 LISB-            21:18.98   20:12.76  
 11 Stephen Cleary         13 LIMK-MN-         20:33.54   20:19.23  
 12 Seadhna Ryan           12 LONG-            20:42.54   20:20.16  
 13 Paul Cox               12 LISB-            21:31.91   20:25.06  
 14 Connor Comiskey        11 SLBGH-           20:34.29   20:26.17  
 15 Jack Corrigan          12 GLN-LE-USA       21:17.77   20:30.92  
 16 Finlay Stafford        11 ARDS-US-         20:57.68   20:46.85  
 17 Cillian Blacoe         13 GAL-             21:18.23   21:04.99  
 18 Jamie Flanagan         12 TEMP-LE-         21:24.81   21:06.74  
 19 Reece Mulhall          12 TALL-            21:38.18   21:06.79  
 20 Nathan Wiffen          13 LISB-            21:26.05   21:09.25  
 21 Paul O'Brien           13 LIMK-MN-         21:38.62   21:13.03  
 22 Philip Towns           12 TROJ-            21:02.14   21:13.92  
 23 Conor Doherty          12 LARNE-US-        21:22.96   21:26.72  
 24 Joshua Haugh           13 MULL-            21:33.10   21:35.40  
 25 Milo O'Connor          12 ATH-             21:34.18   21:55.74  
 26 Adam Mahood            11 LARNE-US-        20:54.09   22:04.34  
 27 Darragh Hughes         10 MULL-            21:20.53   22:31.23  
 -- Joseph O'Connor        13 GLN-LE-USA       20:58.90         NS  
 
 Event 2  Men 14-15 1500 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 James Edgar            15 LISB-            17:27.03   17:03.64  
  2 Jack Mc Millan         14 BAN-             17:08.07   17:10.88  
  3 Christopher Mc Caughe  15 BAN-             17:11.60   17:13.63  
  4 Mitchell Wilson        14 GAL-             18:23.48   17:22.70  
  5 Cai Armstrong          15 ARDS-US-         17:03.97   17:25.07  
  6 Nathan Turner          14 ALS-             17:28.90   17:29.05  
  7 Dylan Smith            15 PEAS-EP-RSA      18:03.98   17:29.60  
  8 Marley Haugh           15 ENS-             18:16.41   17:37.98  
  9 Jaime Nichols          14 TMORE-US-        18:10.12   17:38.37  
 10 Christopher Loan       15 LISB-            17:39.80   17:38.83  
 11 Finn Purdy             14 LARNE-US-        18:29.82   18:13.72  
 12 Jack Coode             14 ST FC-           19:08.00   18:44.13  
 13 Chris Mc Grattan       15 BAN-             19:11.28   18:46.96  
 14 James Shortt           15 TROJ-            18:54.32   18:53.02  
 15 Coby Cheetham          14 ARDS-US-         18:34.81   18:54.34  
 16 Eoin Feighan           15 TEMP-LE-         19:06.98   19:01.80  
 17 Ramesh O Wilson        14 LEA-             19:10.99   19:05.01  
 18 Jordan Overton         14 LAMAR-           19:14.27   19:19.48  
 
 Event 2  Men 16-17 1500 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Morgan Berryman        17 CY BT-           16:40.15   16:18.63  
  2 Eoghan Grady           17 CBAR-            16:29.08   16:38.73  
  3 Cillian Melly          17 CBAR-            17:00.42   16:55.13  
  4 Daniel Scully          16 GAL-             17:50.98   17:06.23  
  5 Nicola Anastasi        16 AZZRA-ITA        17:20.00   17:13.67  
  6 Hugh Mc Mahon          16 ENS-             17:19.08   17:17.43  
 -- Dylan Fitzgerald       17 KGD-             17:57.67        DNF  
 
 Event 2  Men 18 & Over 1500 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Brendan Gibbons        19 ATH-             15:55.85   15:59.33